Πρόγραμμα Εξετάσεων

ΤΕΛΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΘΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2016-2017

• Η εξεταστική περίοδος είναι από τις 24 Ιουλίου μέχρι και τις 28 Ιουλίου 2017.
  • Το Πρόγραμμα Εξετάσεων του Θερινού Εξαμήνου 2016/17 έχει αναρτηθεί πιο κάτω. Παρακαλώ όπως ακαδημαϊκοί και φοιτητές ελέγξουν τις εξετάσεις που τους αφορούν. Για τυχόν αλλαγές στις ημέρες, ώρες ή αίθουσες παρακαλώ όπως σταλούν στην ΥΣΦΜ μέχρι τις 03 Ιουλίου 2017.
  • Οποιεσδήποτε εισηγήσεις για αλλαγές μπορούν να υποβληθούν ΜΟΝΟ, αφού προηγηθεί συμφωνία μεταξύ διδασκόντων και φοιτητών. Επιπλέον εάν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος που πρέπει κάποιο μάθημα να γίνει σε συγκεκριμένη περίοδο, αυτό μπορεί να γίνει και εκτός εξεταστικής ζώνης μέσω αιτήματος από τον Πρόεδρο του Τμήματος και νοουμένου ότι υπάρχει η σύμφωνη γνώμη του διδάσκοντα και των φοιτητών.

Ανθρωπιστικών Επιστημών

Θετικών και Εφαρμοσμένων Επιστημών

Κοινωνικών Επιστημών και Επιστημών της Αγωγής

Οικονομικών Επιστημών και Διοίκησης

Πολυτεχνική

Φιλοσοφική

Κανόνες Φοίτησης Σπουδών - σημεία όπου αναφέρονται οι Κανόνες Εξετάσεων είναι >
Ι.  Γενικοί Κανόνες - 1.8, 1.9, 1.10, 1.11
ΙV.Κανόνες Εξετάσεων - 1, 2, 3, 4 και 5
V. Κανόνες Εξετάσεων για την Ακαδημαϊκή Υποστήριξη φοιτητών με ειδικές ανάγκες - 1, 2, 3, 4 και 5
    Κανόνες Ιατρικής Σχολής
V. Εξετάσεις-Σύστημα Βαθμολογίας - 4.1 μέχρι 4.18

Συνήθεις Ερωτήσεις - απαντήσεις για τις εξετάσεις βρίσκονται στο σημείο >
Σπουδές και Φοίτησης στο Πανεπιστήμιο Κύπρου - ερωτήματα 6 μέχρι και 9

Για περαιτέρω διευκρινίσεις παρακαλώ όπως επικοινωνήσετε με την Έλενα Πελετιέ στο email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Academic stress

Βοηθητικές Συμβουλές για τις Εξετάσεις - προς φοιτητές