Αθλητικός Πανεπιστημιακός Όμιλος Κύπρου
(Α.Π.Ο.Κ)

Ακαδημίες Πετόσφαιρας ΑΠΟΚ
Το πρόγραμμα απευθύνεται σε παιδιά ηλικίας 6 ετών και πάνω και δίνει τη δυνατότητα να αναπτύξουν τις δεξιότητες τους στην πετόσφαιρα με συστηματικές προπονήσεις και συμμετοχή τους στα αναπτυξιακά πρωταθλήματα της ΚΟΠΕ.
Πιο κάτω παρουσιάζεται μερικό φωτρογραγικό υλικό από τα παιδιά των ακαδημιών
Ομάδες ΑΠΟΚ

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε ταλαντούχους φοιτητές / τριες και δίνει την δυνατότητα σε όσους επιλεγούν να συγκροτήσουν τις αντιπροσωπευτικές ομάδες του Πανεπιστημίου Κύπρου.

Οι ομάδες ετοιμάζονται μέσα από προπονητικά προγράμματα υψηλού επιπέδου μέσα από έμπειρους προπονητές και συμμετέχουν στις διοργανώσεις του Παγκύπριου πρωταθλήματος.

Την παρούσα στιγμή ο Α.Π.Ο.Κ δραστηριοποιείται με ομάδες Ανδρών και Γυναικών οι οποίες συμμετάσχουν στην Β΄ κατηγορία πρωταθλήματος της Κυπριακής Ομοσπονδίας Πετόσφαιρας (Κ.Ο.ΠΕ).

Πιο κάτω παρουσιάζεται φωτογραφικό υλικό από παλαιότερες συμμετοχές του ΑΠΟΚ σε εθνικά πρωταθλήματα
     α) το Futsal ανδρών που συμμετείχε στην Β΄ κατηγορία,
β) η Πετόσφαιρα ανδρών που συμμετείχε στη Β΄ κατηγορία,