ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2017-2018

• Η εξεταστική περίοδος είναι από τις 11 Μαϊου μέχρι και τις 25 Μαϊου 2018. Οι τελικές εξετάσεις του Κέντρου Γλωσσών είναι από τις 7 Μαϊου μέχρι και τις 10 Μαϊου 2018.
  • Το Πρόγραμμα Εξετάσεων του Εαρινού Εξαμήνου 2017/18 έχει αναρτηθεί πιο κάτω κατά Τμήμα.
  • Εισηγήσεις για αλλαγές εντός της εξεταστικής περιόδου, θα μπορούν να διευθετηθούν μόνο, αφού προηγηθεί συμφωνία μεταξύ διδασκόντων και φοιτητών μέχρι τις 30/4/18. Εάν οι εισηγήσεις αυτές εμπίπτουν εκτός εξεταστικής περιόδου θα λαμβάνονται υπόψη μόνο εάν υποβληθούν μέσω του Πρόεδρου του Τμήματος.
  • Υπάρχει πιθανότητα εξετάσεις μαθημάτων να μετακινηθούν από την εξεταστική ζώνη που βρίσκονται στη δεύτερη εξεταστική ζώνη (1230-1530), έτσι ώστε να διασφαλιστεί η καταλληλότητα των αιθουσών.  Οι εξεταστικές ζώνες  των εξετάσεων είναι οι ακόλουθες :

* 08.30  - 11.30

* 12.30  - 15.30

* 16.30  - 19.30

Το Τελικό Πρόγραμμα Εξετάσεων θα ανακοινωθεί στις 4 Μαϊου 2018 .

• Παρακαλώ όπως ακαδημαϊκοί και φοιτητές ελέγξουν τις εξετάσεις που τους αφορούν.

Ανθρωπιστικών Επιστημών

Θετικών και Εφαρμοσμένων Επιστημών

Κοινωνικών Επιστημών και Επιστημών της Αγωγής

Οικονομικών Επιστημών και Διοίκησης

Πολυτεχνική
Φιλοσοφική

Κανόνες Φοίτησης Σπουδών - σημεία όπου αναφέρονται οι Κανόνες Εξετάσεων είναι >
Ι.  Γενικοί Κανόνες - 1.8, 1.9, 1.10, 1.11
ΙV.Κανόνες Εξετάσεων - 1, 2, 3, 4 και 5
V. Κανόνες Εξετάσεων για την Ακαδημαϊκή Υποστήριξη φοιτητών με ειδικές ανάγκες - 1, 2, 3, 4 και 5
Κανόνες Ιατρικής Σχολής
V. Εξετάσεις-Σύστημα Βαθμολογίας - 4.1 μέχρι 4.18

Συνήθεις Ερωτήσεις - απαντήσεις για τις εξετάσεις βρίσκονται στο σημείο >
Σπουδές και Φοίτησης στο Πανεπιστήμιο Κύπρου - ερωτήματα 6 μέχρι και 9

Για περαιτέρω διευκρινίσεις παρακαλώ όπως επικοινωνήσετε με την Έλενα Πελετιέ στο email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

imagesKJ7QHJJG