ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Ο Όμιλος Εθελοντών Φοιτητών ιδρύθηκε το 2010 και εδώ και 10 χρόνια προωθεί μέσα από τις δράσεις του τον εθελοντισμό εντός και εκτός Πανεπιστημίου. Τα μέλη - εθελοντές θεωρούν χρέος τους να στηρίξουν τα άτομα τα οποία το έχουν πραγματικά ανάγκη. Στόχος είναι να βοηθήσουν τη φοιτητική κοινότητα να νιώσει την ευχαρίστηση, του να δίνεις, και να βιώσουν όσοι περισσότεροι φοιτητές το ταξίδι της προσφοράς και της ενεργούς συμμετοχής. Οι δράσεις μεταξύ άλλων περιλαμβάνουν εκστρατείες ευαισθητοποίησης και διαφώτισης πάνω σε κοινωνικά και άλλα θέματα, διοργάνωση σεμιναρίων, ημερίδων και εκθέσεων, εκδηλώσεις και εκστρατείες συγκέντρωσης πόρων (π.χ φιλανθρωπικά παζαράκια), συνεργασία με διάφορες ΜΚΟ, συνδέσμους, ιδρύματα και νοσοκομεία, δράσεις για περιβαλλοντική προστασία, προβολή του Πολιτισμού, προαγωγή του αθλητισμού και αιμοδοσίες.

Γνωρίζεις ότι...
- διοργανώνουν πάνω από 30 δράσεις το χρόνο
- οι εθελοντές λαμβάνουν πιστοποιητικό συμμετοχής για όλες τις δράσεις
- το Πανεπιστήμιο Κύπρου έλαβε φέτος για 4η συνεχή χρονιά το πρώτο βραβείο εθελοντικής προσφοράς!

omilos ethelontwn ucy logo

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ: EmailΑυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.