ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Ο Κινηματογραφικός Όμιλος καταπιάνεται γύρω από το θέμα της κινηματογραφικής τέχνης. Με τις δωρεάν προγραμματισμένες εβδομαδιαίες προβολές αξιόλογων και βραβευμένων ταινιών ο Όμιλος προσπαθεί να παρουσιάσει στην πανεπιστημιακή κοινότητα τη μαγεία της έβδομης τέχνης. Τα μέλη του Ομίλου έχουν την ευκαιρία να προτείνουν ταινίες για προβολή, να λάβουν μέρος στην προετοιμασία της διοργάνωσης των προβολών αλλά και στο σχεδιασμό άλλων εκδηλώσεων του Ομίλου. Άμεσοι στόχοι του Ομίλου για το μέλλον είναι η πρόσκληση διακεκριμένων προσωπικοτήτων του χώρου για διαλέξεις στο Πανεπιστήμιο μας, η διοργάνωση μικρού φεστιβάλ προβολής ταινιών του Ομίλου, η επί τόπου επαφή των μελών με τον τρόπο παραγωγής ταινιών, όπως επίσης και η συνεργασία με άλλες ανεξάρτητες τοπικές οργανώσεις που σχετίζονται με τον κινηματογράφο.

27332567 1512045392178569 7758852047396390929 n

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.