Μπορείς να φανταστείς έναν κόσμο χωρίς ουράνιο τόξο; Εμείς δεν μπορούμε. Για αυτό γεννήθηκε το ουράνιο τόξο αυτό στο δικό μας Πανεπιστήμιο, ένα ουράνιο τόξο συνονθύλευμα ΛΟΑΤ+ και συμμάχων φοιτητών του Πανεπιστημίου Κύπρου.

Ο Όμιλος έχει δημιουργηθεί για εκπαιδευτικούς και κοινωνικούς σκοπούς με κύριο στόχο να προωθήσει την αύξηση γνώσης και κανονικοποίησης της ποικιλομορφίας στο Πανεπιστήμιο Κύπρου. Παράλληλος στόχος είναι η δημιουργία "συμμαχίας" μεταξύ ομοφυλόφιλων, αμφιφυλόφιλων, ασεξουαλικών, τρανς και ετεροφυλόφιλων φοιτητών παρέχοντας τα μέσα για επικοινωνία, ανεξαρτήτως φύλου και σεξουαλικότητας.

loatlogo
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
Facebook: Όμιλος ΛΟΑΤ+ και Φίλων Πανεπιστημίου Κύπρου
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.