EIB Summer School 2024 – Διάλεξη από την Ευρωπαϊκή Τράπεζα Επενδύσεων

«Τα πανεπιστήμια δημιουργούν βιώσιμες, καινοτόμες και προοδευτικές κοινωνίες» – Πρόεδρος Εσθονίας: Μίλησε σε φοιτητόκοσμο του Π.Κ
28 Μαρτίου, 2024
Διάλεξη με την Πρέσβη της Πορτογαλίας κα Vanda Sequeira
18 Απριλίου, 2024
28 Μαρτίου, 2024
Διάλεξη με την Πρέσβη της Πορτογαλίας κα Vanda Sequeira
18 Απριλίου, 2024

Το Πανεπιστήμιο Κύπρου και η Ευρωπαϊκή Τράπεζα Επενδύσεων (ΕΤΕπ) προσκαλούν το κοινό σε διάλεξη με θέμα “Introduction to the EIB Summer School 2024”. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη, 16 Απριλίου 2024, ώρα 9:45 π.μ. στο αμφιθέατρο Β108, στο Κτήριο Συμβουλίου-Συγκλήτου «Αναστάσιος Γ. Λεβέντης», στην Πανεπιστημιούπολη.

Στην ενδιαφέρουσα αυτή εκδήλωση, θα μιλήσουν ο Αντιπρόεδρος της ΕΤΕπ, κ. Κυριάκος Κακουρής, η Σύμβουλος του Αντιπροέδρου της ΕΤΕπ, κα Μαριάννα Φιλίππου, η Επικεφαλής της αντιπροσωπείας της ΕΤΕπ για Ελλάδα και Κύπρο, κα Μαριάννα Ναθαναήλ, και η Ana Stanescu, Συντονίστρια Θερινού Σχολείου ΕΤΕπ του Ινστιτούτου ΕΤΕπ.

Η διάλεξη απευθύνεται σε μεταπτυχιακούς/ές φοιτητές/τριες των Πανεπιστημίων της Κύπρου που επιθυμούν να μάθουν περισσότερα όσον αφορά τις προθεσμίες υποβολής αιτήσεων, τη διάρκεια του προγράμματος, ποιοι μπορούν να υποβάλουν αίτηση για να μπορέσουν να συμμετάσχουν στο δεκαήμερο πρόγραμμα “EIB Summer School”, το καλοκαίρι του 2024, στο Λουξεμβούργο.

Η διάλεξη από την Ευρωπαϊκή Τράπεζα Επενδύσεων θα πραγματοποιηθεί στα αγγλικά. Τη συζήτηση που θα ακολουθήσει με τη συμμετοχή των φοιτητών και φοιτητριών θα συντονίσει ο κ. Αντρέας Τρυφωνίδης, Επίκουρος Καθηγητής στο Τμήμα Οικονομικών του Πανεπιστημίου Κύπρου.

Σε περίπτωση που επιθυμείτε να παραστείτε, παρακαλούμε δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να εξασφαλίσετε από το Γραφείο Σχεδιασμού και Υλοποίησης Επίσημων Εκδηλώσεων στο τηλέφωνο 22894347.

INVITATION